Shokohen nerazurrët, Inter pranon ta shesë yllin 50 milionësh

15:04 | 15 Dhjetor 2018

Inter thuhet se është i përgatitur të shesë Ivan Perisic për 50 milion euro verën e ardhshme, e janë Manchester Unitedin përballë konkurrencës nga Bayern Munich dhe Atletico Madrid.

Jose Mourinho nuk bëri asnjë sekret të dëshirës së tij për të nënshkruar me Kroatin , profili i të cilit u ngrit pas Kupës së Botës 2018 përcjell ORAinfo.

Nerazzurrët hodhën poshtë disa oferta të mëdha, duke mos u lëkundur kurrë nga çmimi prej 50 milionë eurosh.

Sipas gazetës Tuttosport, ky objektiv mbetet i njëjtë, por Manchester United tani përballet me konkurrencë të ashpër nga disa gjigantë të tjerë evropianë.

Bayern Munich dhe Atletico Madrid janë gjithashtu të interesuar për Perisic, por edhe me klubet e tjera të Premier League të cilat i duan shërbimet e tij./ORAinfo/

Komento: