Shokohen të gjithë, ky është zëvendësuesi i Chiellinit

17:15 | 18 Dhjetor 2018

Në një intervistë me Tuttosport, babai i Matthijs de Ligt foli për të ardhmen e djalit të tij, duke zbuluar se Juventusi është ‘një mundësi’ edhe pse disa skuadra po ndjekin mbrojtësin përcjell ORAinfo.

“Juventusi mund të jetë një mundësi, por ata nuk janë ekipi i vetëm i interesuar për Matthijs. Tani për tani, ne jemi të përqendruar në sezonin me Ajax.

“Torino është një qytet i bukur, e kam vizituar atë kur Holanda luajti kundër Italisë në qershor. Në muajt e ardhshëm, djali im, Raiola dhe unë do të marrim vendimin më të mirë për të ardhmen e tij,” tha ai.

Duke pasur parasysh moshën Chiellini dhe Barzagli, investimi në një mbrojtës të ri do të ishte një lëvizje e mençur nga Juventusi, sidomos duke pasur parasysh se de Ligt është e destinuar të ketë një të ardhme të madhe përpara. Megjithatë, ai nuk do të jetë i lirë, ashtu siç nuk do të jetë e lehtë ta nënshkruajë atë./ORAinfo/

Komento: