Shokohet Ancelotti, po largohet ylli i madh nga skuadra – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokohet Ancelotti, po largohet ylli i madh nga skuadra

20:40 | 02 Shkurt 2019

Carlo Ancelotti konfirmoi se Marek Hamsik është në negociata dhe dëshiron të ketë një përvojë tjetër në Kinë.

Mesfushori 31-vjeçar dhe kapiteni tashmë ishte afër një transferimi gjatë verës, por mbeti në Stadio San Paolo.

Sipas raporteve, ai mund të nënshkruajë një kontratë gjatë 48 orëve të ardhshme me Dalian Yifang përcjell ORAinfo.

Sportitalia pohon se ata janë duke ofruar 25 milionë euro për të blerë sllovakun.

Hamsik ka qenë në Napoli që nga korriku i vitit 2007 dhe mban rekordin e të gjitha kohërave për paraqitjet e Partenopeit, pasi sonte ishte loja 122 e tij dhe me sa duket e fundit./ORAinfo/

Komento: