Shokohet Barcelona, ylli madh konfirmon largimin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokohet Barcelona, ylli madh konfirmon largimin

08:43 | 22 Prill 2019

Nga Barcelona po largohet një yll i madh.

Sergio Busquets ka bërë me dije se në një të ardhme shumë të afërt po e mendon largimin nga Barcelona.

Mesfushori spanjoll ka thënë se ai mendon që të transferohet në ligën e Amerikës “MLS”, kur ta përfundojë karrierën te katalonasit, transmeton lajmi.net.

Sipas MARCA, Busquest mund të kalojë te skuadra e David Beckham, Inter Miami.

Legjenda e Manchester United është duke tentuar t’i transferojë emra të mëdhenj te skuadra e tij, andaj spanjolli është në listën e tij, së bashku me Leo Messin dhe Cristiano Ronaldon.

Komento: