Shokohet bota e futbollit, ja ku po transferohet “El Tigre”

16:30 | 14 Dhjetor 2018

Kur gjithçka dukje se Radamel Falcao do kthehet në Spanjë, sulmuesi i Monakos ka gjetur një destinacion tjetër.

Dhe jo, nuk është në Spanjë. As në Evropë përcjell ORAinfo.

Sulmuesi kolumbian i ka të gjitha kushtet për t’u kthyer në Amerikën e Jugut. Në mënyrë të veçantë, në ekipin River Plate, ku ai ishte tashmë katër sezonet.

Kampioni i ri i Copa Libertadores i ka ofruar atij një pozicion në ekip, duke qenë më i paguari i të gjithë Divizionit të Parë Argjentinas.

Falcao, i cili ka folur tashmë me Marcelo Gallardo, sheh me sy të mirë mundësinë e transferimit në Buenos Aires.

Në 32 vjet, el ‘Tiger’ dëshiron të jetojë një fazë përfundimtare në River para se të varur deri çizmet e tij.

Sigurisht, Monako do të kërkojë një shumë kompensuese në këmbim të Radamelit, një shifër afër 10-15 milionë euro.

Duhet të mbahet mend se kolumbiani ka një kontratë deri në vitin 2020 ./ORAinfo/

Komento: