Shokohet Conti, ja kush po ia zë vendin atij te Milan – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokohet Conti, ja kush po ia zë vendin atij te Milan

17:03 | 15 Shkurt 2019

Momenti i vërtetë i Andrea Conti në Milano nuk ka mbërritur ende.

Megjithatë dukej se ky moment i gatshme dhe e afërt. Një kalvar me lëndime përfundimisht përfundoi dhe pritet shumë nga Conti përcjell ORAinfo.

Nga njëra anë për një gjendje fizike natyrisht që ende nuk është optimale, por nga ana tjetër edhe për një konkurrencë të pamëshirshme. Ani pse Conti është super lojtar, Gattuso i beson më shumë David Calabria.

Calabria, po kalon një nga momentet më të ndritura të karrierës së tij. Një siguri absolute për Gennaro Gattuso, gjithashtu sepse ai po tregon të gjitha cilësitë që e bënë Conti një nga më të mirat në kampionat: garën, kohën e futjes në fazën sulmuese.

Prandaj, një lojtar që është i vështirë për t’u larguar nga fusha, veçanërisht tani që duket se ka gjetur ekuilibrin e përsosur. /ORAinfo/

Komento: