Shokohet Kosova, ja sa gjatë do të jetë jashtë fushës Kryeziu – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokohet Kosova, ja sa gjatë do të jetë jashtë fushës Kryeziu

08:59 | 22 Prill 2019

Përfaqësuesja e Kosovës në futboll ka marrë një lajm të keq.

Mesfushori i Kosovës dhe Zurichut, Hekuran Kryeziu, ka pësuar një lëndim në përballjen e së shtunës ndaj Luganos.

Mesfushori kosovarë do të mungojë nga gjashtë deri nëntë muaj. Kryeziu ishte detyruar të largohej nga fusha në minutën e 15-të.

Pas rezultateve të analizave është kuptuar se 26-vjeçari ka këputur ligamentin në gjurin e majtë dhe do të operohet

Komento: