Shokohet rossonerët, Chelsea po ia rrëmben yllin e madh Milanit

21:56 | 22 Dhjetor 2018

Chelsea ka zhvilluar bisedime me AC Milan dhe Juventus për mundësinë e nënshkrimit të Gonzalo Higuain në hua,raporton Daily Telegraph përcjell ORAinfo.

Blutë shpresojnë të marrin kontrollin e kredisë së Higuain, që aktualisht luan në San Siro dhe janë të gatshëm t’i ofrojnë Alvaro Moratës në këmbim të Milanit.

Chelsea gjithashtu mban një interes në Nabil Fekir të Lyonit, së bashku me Callum Wilson të Bournemouth.

Mbetet të shihet se çfarë do të ndodh me fatin e Higuanit, a do të jetë pjesë e Seria A, apo do të ndërrojë ambient./ORAinfo/

Komento: