Shokon CR7: Kjo skuadër nuk ka asnjë lojtar me të cilin do të shkëmbeja një fanellë

14:21 | 19 Dhjetor 2018

Cristiano Ronaldo ka një histori të gjatë me AS Roma dhe do të përballet me klubin nga kryeqyteti edhe një herë të shtunën, për herë të parë në fanellën e Juventusit.

Gjatë kohës së tij në Real Madrid dhe Manchester United, fenomeni portugez u përball me romakët 6 herë, duke fituar 5 ndeshje, pasi disa prej tyre ishin me të vërtetë të paharrueshme përcjell ORAinfo.

Një nga këto është padyshim kthimi i ndeshjeve të çerekfinaleve të Ligës së Kampionëve në 2006/07 në Old Trafford.
United humbi ndeshjen e hapjes në Stadio Olimpico 2-1, por fitoi në një mënyrë shkatërruese në shtëpi, duke mposhtur Romën 7-1 para tifozëve të tyre.

“Kur isha 6-0, ata më kërkuan të ndalem, një kundërshtar më kërkoi të ndaloj dribbling, të tjerët kërcënoheshin të më lëndonin, Roma nuk ka asnjë lojtar me të cilin do të shkëmbeja një fanellë”, tha CR7.

Juventusi do të duhet për të shtuar një tjetër fitore në Serie A kundër Romës dhe për të forcuar më tej pozitën e tyre në krye të tabelës./ORAinfo/

Komento: