Shokon Messi, e do me çdo kush këtë lojtar te Barça

21:37 | 07 Dhjetor 2018

Leo Messi , po mendon për të mirën e ekipit të tij.

Ai dëshiron të përforcojë mbrojtjen e Barçës sa më shpejt të jetë e mundur, dhe tashmë ekziston një listë e gjatë e kandidatëve për të përmirësuar mbrojtjen, por janë dy të preferuar përcjell ORAinfo.

E para është Matthijs de Ligt. 19-vjeçari mbrojtësi qendror është dëshira e madhe e Messit. Problemi? Ajax kërkon 70 milionë dhe të gjitha klubet e mëdha janë prapa tij.

Kandidati tjetër i madh është një yll kolumbian, Davinson Sánchez.

Ylli i Tottenhamit është një nga mbrojtësit më të mirë dhe i përshtatet asaj që kërkon Barcelona. Çmimi i saj, 60 milionë.

Së fundmi, është konsideruar një opsion “me kosto të ulët”, atë të Unai Núñez.

Lojtari i Athletic ka humbur rëndësinë në lidhje me sezonin e kaluar, ku ai ishte i padiskutueshëm. Klauzola e tij prej 30 milion euro dhe mosha e saj, 21 vjeç, josh shumë./ORAinfo/

Komento: