Shokon Roma, ka gjetur zëvendësuesin e De Rossit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokon Roma, ka gjetur zëvendësuesin e De Rossit

20:48 | 04 Janar 2019

Roma tashmë po hartojnë plane për të zëvendësuar Daniele de Rossi, me një mori lojtarësh janë në listë e tyre. strong>

Një nga ata lojtarë është mesfushori Genk,Sander Berge. Monchi zhvilloi bisedime për atë në Holandë dhe Berge është zgjedhja e parë për të zëvendësuar De Rossi. Genk, megjithatë, u përgjigj me një firmë “jo” dhe romakët janë duke kërkuar ta nënshkruanin atë në një marrëveshje kredie fillestare përcjell ORAinfo.

Një tjetër opsion është mesfushori i Red Bull Salzburg, Diadie Samassekou, i cili vlerësohet me 20 milionë euro nga klubi i tij. Sampdoria gjithashtu është e interesuar për të.

Julian Weigl është gjithashtu një opsion, pasi që gjermani po luftojnë për të gjetur më shumë minuta lojëra në Borussia Dortmund./ORAinfo/

Komento: