Shokon Ronaldo, e do yllin 120 milionësh në Juventus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokon Ronaldo, e do yllin 120 milionësh në Juventus

16:18 | 23 Prill 2019

Cristiano Ronaldo do të dëshironte të shihete yllin e Portugalisë Joao Felix dhe klienti Jorge Mendes, të bashkohet me Bianconerët.

AS raporton se Ronaldo ka rekomanduar që Juve të nënshkruajë 19-vjeçarin, megjithëse ata përballen me konkurrencë të ashpër dhe me një çmim të madh, përcjell ORAinfo.

Benfica ka vendosur një klauzolë lirimi prej 120 milion euro për mesfushorin sulmues dhe Manchester City, Manchester United, Atletico Madrid, Real Madrid dhe Barcelona të gjitha të lidhura me Felix.

I riu ka grumbulluar 13 gola dhe shtatë asistime në vetëm 21 ndeshje në krye të fluturimit portugez këtë vit./ORAinfo/

Komento: