Shokuese, ja me çfarë formacioni Gattuso synon të i marrë tri pikë kundë Cagliarit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shokuese, ja me çfarë formacioni Gattuso synon të i marrë tri pikë kundë Cagliarit

19:09 | 09 Shkurt 2019

Pas fjalimit në konferencën për shtyp, Gennaro Gattuso po udhëhoqisesionin e fundit të trajnimit në prag të Milan-Cagliarit.

Nesër në San Siro do të jetë thelbësore për të rrëmbyer tre pikë për t’u kthyer në vendin e katërt përcjell ORAinfo.

Ende nuk dihet qartë se me çfarë formacioni do të paraqitet ekipi i Gattusus.

Ndeshje e madhe do të jetë për Gianluigi Donnarumma:nesër pasi ai do ta zhvillojë 150 paraqitje në fanellën e Milanit, në vetëm 19 vjeç.

Në frontin e tij do të jetë Davide Calabria, Musacchio-Romagnoli , me Ricardo Rodriguez majtas mbrapa.
Para mbrojtjes është Tiémouè Bakayoko, me Franck Kessié dhe Lucas Paquetà brenda. Treshja e sulmit do të jetë me Suso dhe Hakan Calhanoglu në mbështetje të Krzysztof Piatek./ORAinfo/

Komento: