Shpërthen Cavani, përmbysje e çmendur e Man United – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shpërthen Cavani, përmbysje e çmendur e Man United

17:16 | 29 Nëntor 2020

Skuadra e Manchester Unitedit ka shënuar fitore të rëndësishme në ndeshjen kundër Southampton. Ndeshja përfundoi 3-2 në të mirë të mysafirëve.

Dy golat e parë në ndeshje erdhën nga ekipi i Southampton. Në minutën e 22-të, pas një krosimi nga këndi, Bednareku gjeti golin. Dhjetë minuta më vonë, Ëard-Proëse me një goditje të saktë shënoi për 2-0. Me këtë rezultat skuadrat shkuan më pushim.

Me të filluar pjesa e dytë, skuadra e Solskjærit mori iniciativën për të shënuar, raporton KOHA.

Sulmuesi Edinson Cavani asistoi për mrekulli tek Fernandes dhe ky i fundit shënoi për 2-1. Ky ishte fillimi i Manchester Unitedit. Edinson Cavani shënoi dy gola radhazi për t’i dhënë epërsinë dhe fitoren ekipit të tij.

Me këtë fitore, Manchester Unitedi renditet në pozitën e shtatë me 16 pikë ndërsa Southampton në të pestën, me 17 sosh.

Komento: