Shpërthen ministri italian: Gattuso gaboi në ndeshjen kundër Romës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shpërthen ministri italian: Gattuso gaboi në ndeshjen kundër Romës

12:53 | 04 Shkurt 2019

Roma dhe Milani mbrëmë janë ndarë me barazim me rezultat 1:1.

Por, gjatë kësaj ndeshje zëvnëskryeministri italian Matteo Salvini që është tifoz i flakët i Milanit duket të jetë bërë nervoz me trajnerin e rosonerëve Genaro Gattuso.

Ministri i Brendshëm i Italisë dhe Zëvendës Kryeministri ka thanë disa fjalë në shtyp pas ndeshjes.

“Këto janë dy pikë të humbura sonte, por unë nuk dua të them asgjë tjetër që mos të ofendohet Gattuso. Nuk e kuptoj se si mund të largoheni nga Calhanoglu në fushë për 90 minuta”, ka thënë ai.

Ndryshe, Milan është ndalur me barazim kundër Romës në Olipmico. /ORAinfo/

Komento: