Shpërthim i fuqishëm në Gjermani: Qytetarët e këtij qyteti nuk lejohen të dalin jashtë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shpërthim i fuqishëm në Gjermani: Qytetarët e këtij qyteti nuk lejohen të dalin jashtë

11:58 | 27 Korrik 2021

Një shpërthim i fuqishëm është ndjerë gjatë mëngjesit të së martës në Leverkusen të Gjermanisë.

“Bild” publikoi disa foto dhe video ku duket një re e madhe e zezë. Sipas raportimeve paraprake, bëhet fjalë për një incident në një incenerator të mbetjeve urbane.

Autoritetet u kanë bërë thirrje banorëve që të mbyllin dyert dhe dritaret, ndërsa njerëzit janë paralajmëruar të futen në ambiente të mbyllura sa më shpejt të jetë e mundur për të mos rrezikuar intoksikimin, shkruan A2.

Autostrada që kalon pranë inceneratorit është mbyllur plotësisht për të shmangur kalimin e makinave në zonë.

Komento: