Shpërthim me tritol në Tiranë, ‘hidhet në erë’ fasoneria në ‘Fresk’ – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shpërthim me tritol në Tiranë, ‘hidhet në erë’ fasoneria në ‘Fresk’

23:20 | 25 Maj 2023

Shpërthim me tritol në Tiranë, ‘hidhet në erë’ fasoneria në ‘Fresk!

Tiranë- Një shpërthim me tritol ka ndodhur mbrëmjen e sotme në zonën e Freskut, në Tiranë.

Mësohet se lënda plasëse ishte vendosur në një fasoneri, ku fatmirësisht nuk kishte asnjë person, por ka lënë të tronditur banorët e zonës.

Shpërthimi ka shkaktuar dëme materiale.

Policia ndodhet në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimin për zbardhjen e rrethanave të saj.

Komento: