Shpërthimi i fuqishëm në fabrikën kimike në Turqi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shpërthimi i fuqishëm në fabrikën kimike në Turqi

09:06 | 19 Shtator 2019

Pamje të frikshme kanë ardhur nga Turqia.

Një fabrikë kimikë ka shpërthyer në Stamboll të Turqisë duke lënduar disa persona.

Shpërthimi erdhi nga një zjarr që ra brenda në fabrikë. 2 zjarrfikës u plagosën dhe disa punëtorë janë lënduar nga gazrat, por deri tani nuk ka raportime për të vdekur.

Ju ftojmë të shikoni pamjet e shpërthimit:

Komento: