Shqipëria dridhet nga një tërmet – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shqipëria dridhet nga një tërmet

09:26 | 01 Qershor 2019

Në orët e hershme të mëngjesit, sot Shqipëria është dridhur nga një tërmet 5.3 ballësh.

Korça është zgjuar sot nga tërmeti. Rreth orës 06:27 minuta janë ndjerë lëkundje të forta tërmeti me magnitudë 5.3 ballë dhe thellësi 4 km, ç’ka ka alarmuar qytetarët, të cilët kanë dalë jashtë banesave të tyre.

Top Channel raporton se lëkundjet janë ndjerë në Ersekë dhe Pogradec e ndërsa epiqendra ishte 12 km vijë ajrore mes Korçës dhe Ersekës, në fshatin Mollas.

Mësohet se lëkundja e parë ka zgjatur për plot 10 sekonda. Fatmirësisht nuk raportohet për të lënduar.

Komento: