Shqipëria sërish shkundet nga tërmeti – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Shqipëria sërish shkundet nga tërmeti

23:40 | 20 Tetor 2019

Tërmeti trondit sërish Shqipërinë.

Lëkundje të forta tërmeti tronditën Shqipërinë.

Magnituda ishte shumë e lartë dhe u ndje në Shqipërinë e Mesme.

Qendra e Sizmologjisë raporton se tërmeti ka pasur një magnitudë 3.2 ballë Shkalla Rihter. Epiqendra ishte 54 km në lindje të Tiranës, midis Bulqizës dhe Librazhdit, 15 km larg kufirit të Maqedonisë së Veriut. Lëkundjet raportohet u ndjenë fort në qytetin e Librazhdit dhe zgjatën rreth 10 sekonda./NOA.al

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!