Shqipëria shënon edhe një vdekje nga koronavirusi – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Shqipëria shënon edhe një vdekje nga koronavirusi

21:56 | 23 Maj 2020

Vdes edhe një person nga koronavirusi në Shqipëri.

Ndërron jetë në spitalin infektiv një 64-vjeçare e infektuar me Covid-19, vuante nga limfoma e trurit.

Mbrëmjen e sotme ka ndërruar jetë në spitalin Infektiv një paciente 64-vjeçare nga Tirana, e konfirmuar me COVID-19, e cila ishte e shtruar prej 3 javësh në spital, në gjendje të rëndë.

64-vjeçarja që vuante prej 4 muajsh nga limfoma e trurit, nuk arriti dot të mbijetonte, pavarësisht mjekimit intensiv dhe përpjekjeve të stafit mjekësor.

64-vjeçarja është viktima e 32 e prekur nga COVID-19 në Shqipëri.

Ministria e Shëndetësisë i shpreh ngushëllimet familjes së të ndjerës dhe apelon edhe një herë qytetarët të respektojnë rregullat e distancimit social, për të mbrojtur veten dhe të tjerët.

Komento: