Shqiptarët, duhet të përgatiten për një qasje liberale europiane! – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Shqiptarët, duhet të përgatiten për një qasje liberale europiane!

Shkruar nga: Fadil Maloku

20:17 | 04 Mars 2019

1.Skenës politike gjithëshqiptare, si ajri TANI është duke i munguar një ide dhe vizion i ri qytetarie.

2.Në Kosovë matrapazët e “paqës” dhe të “luftës”, më s’do mund t’i diktonin as “shpejtësitë”, e as kahjet e emacipimit tonë: POLITIK (se:dështuan me koncesione ndajë Serbisë!), EKONOMIK (se:na gjunjëzuan me varfëri!), SOCIAL (se:na mbajtën në burg kolektiv!), USHTARAK (se:na e vonuan skajshmërisht ushtrinë!) e KULTUROR (se;na e i bënë mish mash vlerat dhe traditën!)!!!

3.Kurse, nē Shqipëri narkofobēt dhe oligarkët socialista (shih ti absurdin; si ideologji na e shesin barazinē sociale; kurse, si filozofi pabarazinë sociale!?) Sot dhe nesër, ngadal por, sigurt po fillon etapa e vetëpastrimit të politikës së matrapazëve dhe injorantëve. DILEMË,e vetme mbetet: shkallarja e gatishmërisë qytetare, andej e këndej kufirit (artificial)

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!