Shqiptari që u bë hero në Francë është përkrahës i Albin Kurtit

12:31 | 03 Janar 2019

Bujar Muli nga Kosova është shpallur hero në Francë. Kjo pasi ai arriti të parandaloj një një sulm me armë zjarri në një diskotekë.

Muli kishte penguar një person i cili mbante një kallashnikov në dorë për të hyrë në ambientet e një diskoteke, shkruan ORAinfo.

E Bujar Muli është edhe simpatizues i madh i kryetarit të Vetëvendosjes, Albin Kurti. Në rrjetet sociale po qarkullon një foto ku Muli shfaqe në krahet e Kurtit.

Foto: Bujar Muli dhe Albin Kurti

Kjo foto është shpërndar edhe nga aktivisti i vetëvendosjes Valdrin Ahmeti.

“Ky në foto është Bujar Muli nga Vushtrria. Bujari jeton në Francë dhe me intervenimin e tij ka parandaluar një sulm me kallashnikov në një klub të natës në Francë. Asnjë medium nuk e publikon këtë foto të tij me Albin Kurtin. Po sikur të ishte Bujari sulmuesi, do te gjindeshin edhe dëshmitarë të tregonin afërsinë e tij më Lëvizjen e Albinin”, ka shkruar Ahmeti duke ia bashkangjitur foton ku Bujar Muli shfaqen në krahet e Albin Kurtit. /ORAinfo/

Komento: