Silva i “qon peshë” rossonerët me vendimin e fundit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Silva i “qon peshë” rossonerët me vendimin e fundit

20:19 | 04 Shkurt 2019

Sulmuesi i Andre Silva këmbëngul se ai do të preferonte të luante në Serie A, pavarësisht golave të shënuar në paraqitjet në të gjitha garat për Seviljen këtë sezon.

23-vjeçari u dërgua në hua te ekipi spanjoll për një vit gjatë dritares së fundit të transferimit, pas një sezoni të parë të pasuksesshme në futbollin italian përcjell ORAinfo.

Portugaliani nënshkroi për Milanin nga Porto në vitin 2017, por vetëm arriti të shënojë tetë gola në 36 paraqitje gjatë fushatës së tij debutuese dhe nuk arriti të mbante një vend të rregullt në XI-shes së parë.

“Unë jam duke punuar për t’u bërë sulmuesi më i mirë në botë “, tha Andre Silva për gazetën portugeze A Bol.

“Unë nuk dëshiroja të largohesha nga AC Milan, kam dashur të luaj. Doja të kisha mundësi dhe të isha Andreu që gjithmonë isha.

“Por unë patjetër kisha nevojë për më shumë kohë të lojës. Kam pasur shumë opsione, por në fund, i thashë po Sevillës. Tani jam këtu dhe ndjej që kam bërë zgjedhjen më të mirë”, ka thënë portugezi./ORAinfo/

Komento: