Silva ia jep lajmin “bombë” Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Silva ia jep lajmin “bombë” Milanit

18:44 | 05 Shkurt 2019

Andre Silva përfundoi 2018 me Sevillen dhe ndjen se në 2019 ai do të jetë ende në Spanjë, sepse është ambientuar dhe tani e di se çfarë do bëjë për të ardhmen e tij.

Sulmuesi portugez është në huazim nga AC Milan, për të cilin klubi Andalusian pagoi 4 milionë euro dhe do të duhet të paguajë edhe 39 milionë të pagueshëm gjatë disa viteve për ta shpenguar lojtarin.

Një nga investimet më të shtrenjta në historinë e Seviljes, por vendimi është me të vërtetë i pjekur përcjell ORAinfo.

Në ditët e fundit, Milan ka zbuluar se klubi spanjoll synon të shpengojë Andre Silva nën kushtet e vendosura. Përveç rasteve të papritura ose lëndimeve. Në fakt, Sevilla duan të ndërtojnë të ardhmen me Andre dhe gjithashtu e kanë shprehur këtë me agjentin e tij Jorge Mendes./ORAinfo/

Komento: