Silva jep lajmin shokues Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Silva jep lajmin shokues Milanit

16:14 | 31 Dhjetor 2018

Andre Silva, aktualisht është në huazim në Sevilla nga AC Milan dhe po kalon një formë të shkëlqyeshme në La Liga, duke shënuar 8 gola në 16 ndeshje në Spanjë.
Sulmuesi portugez foli Marca për të ardhmen e tij përcjell ORAinfo.

“Në të vërtetë, nuk e di ende se çfarë do të jetë fati im, tani mendoj vetëm për të mirën për Sevilën, duke bërë më të mirën për mua dhe për tifozët”, tha ai.

“Unë tashmë kam thënë shumë herë se jam mirë këtu dhe i lumtur, por ajo që ndodh jashtë fushës nuk më shqetëson, unë përqendroj vetëm në trajnime dhe ndeshje. La Liga është ligë më e mirë sepse të gjitha ekipet dëshirojnë të luajnë topin dhe unë e pëlqej unë.

“Nuk mendoj se është më e lehtë për të shënuar këtu, sepse në Itali ka shumë sulmues që shënojnë, nuk e di se çfarë më ka ndodhur atje.

“Cristiano Ronaldo ? Kur kam qenë në Milano, kemi biseduar disa herë dhe biseduam shumë për La Ligën dhe Serie A kur u takuam në ekipin kombëtar”, përfundoi Silva./ORAinfo/

Komento: