Silva- Milan, lajm ‘bombë’ nga Spanja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Silva- Milan, lajm ‘bombë’ nga Spanja

12:17 | 14 Shkurt 2019

Milanit në verë mund t’i rikthehet sulmuesi i madh portugez Andera Silva.

Ai nga Milani u huazua te Sevilla ku po shkëlqen, përderisa në Milan ishte rezervë.

Por, duke parë formën e mirë të portugezit te Sevilla, drejtuesit e Milanit kanë shprehur interesimin që ta rikthejnë përsëri në San Siro.

Dhe, dëshira e lojtarit për t’u kthyer të rosonerët është e madhe.

Sulmuesi i Sevilles, Andre Silva, pranon se i mungon Italia dhe është në kontakt të rregullt me Milanin, por paralajmëron se do të kthehet vetëm nëse premtohet se do të jetë futbollisti i parë përcjell ORAinfo.

Silva u bashkua me Sevilla me një opsion për të blerë nga Milano verën e kaluar dhe ka shënuar 11 gola për spanjollët, por ish-sulmuesi i Portoit sugjeroi se ai kishte një biznes të papërfunduar në San Siro.
“A më mungon Italia? Po. Edhe nëse e kaluara ka kaluar, gjërat mund të kenë shkuar ndryshe. Futbolli nuk është një sport individual.

“Unë jam i lumtur për Milanin. Ata janë të katërt, pavarësisht luftimeve me disa ekipe të shkëlqyera dhe ky është objektivi kryesor”.

Silva tregon se ku do të luante më me dëshirë.

“Nëse më kërkohet të zgjedh mes të luash si një starter në Sevilla ose të kthehem në Milan pa luajtur, preferenca ime është e qartë”.

“Megjithatë unë jam në mes të dy situatave: unë jam mirë këtu dhe unë jam një lojtar i Milanit. Unë nuk jam duke menduar për të ardhmen time, përndryshe unë shpërqendrohem”, është shprehur lojtari. /ORAinfo/

Komento: