Silva-Milan, vjen lajmi “bombë” nga Spanja – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Silva-Milan, vjen lajmi “bombë” nga Spanja

18:36 | 16 Shkurt 2019

Sevilla nuk dëshiron që Andre Silva të kthehet në Milan, por portugezi mund të kthehet në San Siro e nëse ai luan rregullisht për Rossonerët.

Silva nënshkroi kontratë me Milanin në një marrëveshje prej 33 milionë eurosh në vitin 2017, por pas shënimit të 10 golave në sezonin e tij të parë, vetëm dy prej të cilave erdhën në 24 paraqitje në Serie A, ai u huazua në Sevilla verën e kaluar për këtë fushatë përcjell ORAinfo.

“Unë dua të bëj mirë këtu së pari dhe pastaj të pres. Nëse do të ishte në dorën time, do të luaja për ekipin më të mirë në botë.

“Nëse më thonë të zgjedh mes të luash si një skuadër në Sevilla ose të kthehem në Milan pa luajtur, preferenca ime është e qartë.

“Megjithatë unë jam në mes të dy situatave: unë jam mirë këtu dhe unë jam një lojtar i Milanit. Nuk po mendoj për të ardhmen time, përndryshe unë të shpërqendroj”, ka thënë Silva.

Silva tha gjithashtu se ai ka mbetur në kontakt me Rossonerët dhe pranoi se atij i mungon Italia./ORAinfo/

Komento: