Silva- Milan, vjen lajmi i madh për rosonerët

12:48 | 01 Mars 2019

Milan ka të ngjarë të ketë një verë shumë të zënë.

Milani po kërkon yjet e ardhshëm dhe të pranishëm që mund të ngrejnë rossonerët në lavdinë e tyre të mëparshme dhe, përsëri, sfidojnë Juventusin në krye të tabelës së Serie A, përcjell ORAinfo.

Kjo nuk do të jetë vetëm një verë e zënë për klubin sa i përket arritjeve por edhe largimeve.

Futbollisti italian Patrick Cutrone tashmë ka sinjalizuar synimet e tij për t’u larguar nga klubi, pasi u bë i gjithi, por plotësisht i bllokuar që nga ardhja e Piatek.

Një tjetër avantazh që Milan ka të ngjarë të ketë për t’u marrë me Andre Silva.

Silva aktualisht është në huazim në La Liga në Sevilla dhe, pavarësisht nga një fillim shumë i fortë i sezonit që e bëri atë të duket sikur klubi andaluzian do të ushtronte të drejtën e tyre për të blerë lojtarin përgjithmonë, forma e tij ka rënë me shpejtësi dhe tani, sipas raporteve nga Corriere dello Sport, përpara portugezi ka të ngjarë të kthehet në Milano në verë dhe klubi më pas të vendosë se cili do të jetë karriera e ardhshme e karrierës. /ORAinfo/

Komento: