Silva përshëndetet me shokët e skuadrës, transferohet aty ku nuk pritej – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
12 °C

Silva përshëndetet me shokët e skuadrës, transferohet aty ku nuk pritej

18:18 | 22 Korrik 2019

Lamtumira e Andre Silva në Milano është tani vetëm një hap larg.

Mediat italiane raportojnë se mbrëmë sulmuesi portugez është përshëndetur me shokët e tij të skuadrës në Boston, në Shtetet e Bashkuara.

Siç mësohet nga Calciomercato, Andre Silva, u nis drejt Monte Carlo pas mbërritjes në Milano për të përfunduar transferimin e tij në ekipin francez.

Këtë mëngjes, ai arriti, dhe në orët e ardhshme ai do t’i nënshtrohet testeve mjekësore para nënshkrimit të kontratës.

Me këtë tha, vetëm disa hapa mbesin derisa ai zyrtarisht është lojtar i Monakos, duke zëvendësuar lojtarin kolumbian Radamel Falcao.

Andre Silva ka arritur tashmë një marrëveshje me klubin nëpërmjet agjentit të tij Jorge Mendes.

Sa për Milanin, një marrëveshje u arrit në rreth 30 milion euro, gjë që do t’i lejojë Rossonerëve të fitojnë një kapital prej rreth 9 milionë euro.

Për më tepër, do të jetë një ndihmë e madhe për ekipin San Siro gjatë tregut të transferimit. /ORAinfo/

Komento: