Situatë alarmante në SHBA, mbi 60 mijë raste me koronavirus – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Situatë alarmante në SHBA, mbi 60 mijë raste me koronavirus

18:15 | 25 Mars 2020

E gjithë bota po përballet me përhapjen e koronavirusit.

Ka të paktën 60.050 raste të koronavirusit të ri në Shtetet e Bashkuara, sipas raporteve të CNN Health.

Të paktën 807 njerëz kanë vdekur, bën të ditur CNN, transmeton lajmi.

Rastet përfshihen nga 50 shtetet, Rrethi i Kolumbisë dhe territoret e tjera të SHBA-ve, si dhe të gjitha rastet e riatdhesuara.

Aktualisht janë të prekur më se 445 mijë me koronavirus në nivel global dhe 19,811 kanë vdekur si pasojë.

Komento: