S’ka hajgare me Milanin, po e bën transferin e madh në janar

10:30 | 12 Janar 2019

Milan është kthyer në garën për mesfushorin e Manchester United, Marouane Fellaini.

Mediat belge raportojnë se 31-vjeçari ishte në prag të largimit të Old Trafford si një agjent i lirë gjatë verës, por vendosi të nënshkruante një kontratë të re, përcjell ORAinfo.

Megjithatë, kjo ishte kur Jose Mourinho ishte në stol dhe ardhja e menaxherit të kujdestarisë Ole Gunnar Solskjaer ka reduktuar ndjeshëm kohën e tij të lojës.

Sipas Nieuësblad në Belgjikë, Milan po përpiqet përsëri për Fellaini gjatë dritares së transferimit të janarit.

Ata përballen me konkurrencë nga FC Porto dhe klubi kinez Guangzhou Evergrande. /ORAinfo/

Komento: