S”ka kush që e ndal Interin, vjen me transferim gjigant

20:59 | 02 Qershor 2019

Interi, thuhet se dëshiron ta transferojë yllin e të PSV Eindhoven, Steven Bergwijn, pasi që interesi i tyre në avantazh nuk ka rënë me ardhjen e trajnerit të ri Antonio Conte.

Sipas FcInterNews.it, agjenti Fulco van Kooperen u takua me përfaqësuesit e Nerazzurrit disa javë më parë, por deri më sot nuk ka pasur ndonjë marrëveshje mes klubeve apo lojtarit, përcjell ORAinfo.

21-vjeçari ka shënuar 14 gola në 33 ndeshje të Eredivisie këtë sezon, pasi skuadra e tij përfundoi në vendin e dytë pas kampionëve Ajax.

Megjithatë, Beneamata përballet me konkurrencë të fortë për nënshkrimin e sulmuesit, pasi Milan, Manchester United dhe Tottenham Hotspur kanë qenë të lidhur së fundi me një transferim të tij./ORAinfo/

Komento: