S’ka kush që e ndal Juventusin, e blen përfundimisht super-lojtarin që e kërkon Real

11:47 | 10 Dhjetor 2018

Fabio Paratici i Juventusit takoi përfaqësuesit e Boca Juniors në Madrid mbrëmë, raporton Tuttosport.

Arsyeja e takimit ishte për të diskutuar 50% ish e klauzolës së Rodrigo Bentancur ‘s që është në pronësi të ekipit të Boca përcjell ORAinfo.

Skuadra Argjentinase mund të fitojnë gjysmën e të ardhurave të Juventusit nga shitja e lojtarit në tre vitet e para të Bentancurit duke qenë një lojtar i Juventusit dhe Zonja e Vjetër dëshiron të anulojë klauzolën duke paguar një tarifë për Boca Juniors dhe ta bëjë Bentancur ‘in lojtar të rregull të ekipi bardh e zi.

Kujtojmë se për shërbimet e tij ka shprehur edhe skuadra e Real Madiridit./ORAinfo/

Komento: