S’ka kush që e ndal Juventusin, transferon super- mbrojtësin

15:45 | 05 Qershor 2019

Juventusi, njoftohet se do të nënshkruajë një marrëveshje prej 15 milion euro për mbrojtësin e Sassuolo, Merih Demiral.

Atletico Madrid thuhet se konkurroi Juventusin për Merih, por Sky Sport Italia dhe Calciomercato.com shkruajnë se Bianconerët takuan përfaqësuesit e tij në Milano, përcjell ORAinfo.

Turku u bashkua me Neroverdi nga Alanyaspor me kredi në janar me një detyrim prej 7 milion euro për të blerë.

Ai bëri 14 paraqitje në Serie A, duke shënuar dy herë dhe duke u bërë një komponent vital në sferën e Sassuolo./ORAinfo/

Komento: