S”ka kush që e ndal PSG, po e rrëmben yllin që po e kërkon gjithë Evropa

15:16 | 12 Janar 2019

Paris Saint-Germain po përpiqet të nënshkruajë Julian Weigl nga Borussia Dortmund në janar, thotë Sky Sport në Gjermani përcjell ORAinfo.

Thomas Tuchel po kërkon të forcojë mesfushën e tij dhe shpreson të bashkohet me një nga yjet premtues të klubit të tij të fundit.

Dortmund këmbëngulin se nuk do të lejojnë që 23 vjeçari të largohet në mes të sezonit, por PSG do të vazhdojë të përpiqet të negociojë me grupin e Bundesligës, ndërsa vetë lojtari është i hapur për një ndërprerje të kontratës me klubin gjerman./ORAinfo/

Komento: