S’ka më diskutime, Isco te gjiganti evropian

09:19 | 19 Dhjetor 2018

Chelsea, është vendosur të paraqesë një ofertë për Isco, i cili mund të lëvizë sa më shpejt që në javën e parë në janar përcjell ORAinfo.

Sipas The Sun, mesfushori ka qenë i tepërt ndaj kërkesave të trajnerit të Santiago Solarit, duke nxitur interes nga Chelsea, Manchester City dhe Arsenal.

Maurizio Sarri sheh Isco si futbollist të përsosur për zëvendësuesin e Eden Hazard dhe do të shtyjë të nënshkruajë mesfushorin në janar.

Isco, ka kohë që është duke qëndruar në bankën rezervë, prandaj ai do të dëshironte të transferoje te ndonjë ekip ku ka më shumë hapësirë./ORAinfo/

Komento: