S’ka më diskutime, ky është ekipi i ri i Eriksen – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

S’ka më diskutime, ky është ekipi i ri i Eriksen

22:18 | 01 Qershor 2019

Real Madrid, është potencialisht klubi i vetëm që mund të transferojë Christian Eriksen nga Tottenham, thotë Steve Nicol.

Danezi, është duke u kërkuar nga një mori klubesh të mëdha evropiane, përcjell ORAinfo.

“Unë mendoj se kjo varet nga kush kërkon atë.Nëse Real Madridi, që ne e dimë, po rindërton skuadrën me emra të rinj, mendoj se ai largohet.

“Ai e di se Tottenham është ende në Angli pas Manchester City dhe Liverpul. Kështu që ai mund të përjashtojë fitoren e Premier Ligës për dy apo tre vitet e ardhshme.

” Ky është shansi i tij i fundit për një lëvizje të madhe.Kur u largua nga Ajax për të shkuar në Tottenham, kjo ishte një lëvizje e madhe. Tani duket se është koha e duhur për të që të bëjë një lëvizje tjetër të madhe”, ka thënë Nicol./ORAinfo/

Komento: