S’ka si Milani, ylli i madh dëshiron t’ i bashkohet ekipit kuqezi

15:30 | 07 Dhjetor 2018

Gary Cahill ylli i Chelsea, vazhdon të pranojë se dëshiron të i bashkohet Milanit.

Sipas Tuttosport, eksperti i qendrës angleze është drejt përfundimi të aventurës së tij në projektin e Maurizio Sarri dhe mund të largohet nga Bluetë në janar pas shtatë sezoneve të kaluara në Londër përcjell ORAinfo.

Milan ka treguar një interes në Cahill, por mbrojtësi ende nuk ka vendosur saktë për të ardhmen e e tij.

Në moshën 33-vjeçare Cahill, dhe mbrojtësi nuk është i sigurt nëse ai mund ta bëjë kalimin e lehtë te ekipi rrossnerë.

Cahill ka pasur një karrierë të suksesshme te Blutë, duke fituar trofe të tilla si UEFA Champions League dhe UEFA Europa League, ndërkohë që po përgatit një paraqitje mbresëlënëse 190 që kur u bashkua me Boltonin në vitin 2012./ORAinfo/

Komento: