S’ka si Ronaldo, pritet t’i thyejë tri rekorde

16:08 | 11 Dhjetor 2018

Superstari i Juventusit dhe firmosja e verës, Cristiano Ronaldo thuhet se nuk do të pushojë kundër Young Boys pasi ai mund të thyejë tri rekorde, nëse ai shënon kundër anës zvicerane të mërkurën përcjell ORAinfo.

Futbollisti portugez arriti tek bianconerët nga Real Madrid këtë verë të kaluar për një shumë prej 100 milionë eurosh.

Që atëherë, Ronaldo ka qenë mbresëlënës për Juve. Ai është shfaqur 15 herë në Serie A, duke shënuar dhjetë herë dhe duke asistuar pesë herë.

Një raport nga IlBiononero thotë se Ronaldo nuk do të pushojë kundër Young Boys dhe ai do të fillojë nga minuta e parë në këtë lojë, pasi ai ka vendosur për të shënuar një gol dhe për të bërë 3 rekorde.

Nëse Ronaldo shënon, kjo do të jetë skuadra e 33-të që do të shënojë ndonjëherë në Ligën e Kampionëve në karrierën e tij që përfshin Manchester Unitedin dhe Real Madridin në Ligën e Kampionëve.

Nëse ai do të hapë rezultatin për Juven, do të jetë goli i 5000-të i klubit në histori.
Jo vetëm kaq, por një gol do të ndihmojë Ronaldon që të i afrohet Lionel Messit në garë për të arritur më së shumti golat në Ligën e Kampionëve ./ORAinfo/

Komento: