S”kanë të ndalur golat në super-derbin

17:37 | 16 Dhjetor 2018

Manchester Untied, ka arritur që të barazojë rezultatin në 1-1 ndaj Liverpoolit, 1-0, në njërin ndër derbit më të mëdhenj në botën e futbollit.

Ndeshja e cila po zhvillohet në stadiumin Anfiled, për momentin po sjellë një lojë të parashikueshme dhe shumë të shpejtë.

Golin,për ekipin e Jose Mourinhos e ka shënuar Lingard në minutën e 33 “ të takimit, duke mposhtur kështu portierin Alisson përcjell ORAinfo.

Duhet cekur se të dyja skuadrat po luftojnë që në fund njëra prej tyre të i rrëmbejë pikët maksimale.
Kujtojmë se Reds janë ekipi i vetëm pa humbje këtë sezon në Premier League./ORAinfo/

Komento: