Skautët e Atletico Madridit zbresin në ‘San Siro’, për ta përcjell yllin e Milanit – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Skautët e Atletico Madridit zbresin në ‘San Siro’, për ta përcjell yllin e Milanit

18:16 | 14 Shkurt 2020

Gjigandi i LaLigës, Atletico Madrid, raportohet se do të dërgojë një skaut në San Siro të hënën në mbrëmje për të parë kapitenin e Milanit Alessio Romagnoli gjatë ndeshjes kundër Torinos.

Calciomercato kohët e fundit raportoi se Milani është duke e vlerësuar të ardhmën e Romagnoli për shkak të gabimeve që ai ka bërë në lojërat e mëdha, përcjell ORAinfo.

Duke parë të ardhmen e tij afatgjatë të Milanit, kontrata e Romagnoli skadon në qershor 2022, dhe ai ndryshoi agjentin e tij për tu përfaqësuar nga Mino Raiola në fillim të këtij sezoni.

Ata shtuan se Atletico Madrid kishte kërkuar informacione për 25-vjeçarin, ndërsa vetë Barcelona bëri sondazhe gjatë bisedimeve për Jean-Clair Todibo.

Tani mësohet se skaut nga Atletico Madrid do të jetë të hënën në mbrëmje për të parë performancën e Romagnoli.

Sipas medieve italiane pala spanjolle po vëzhgon nga afër se si zhvillohen marrëdhëniet midis rrethimit të lojtarit dhe udhëheqjes së Milanit.

Transfermarkt aktualisht ka vlerën e tregut të Romagnoli në 40.5 milion ((rreth 48.5 milion €). Mbetet të shihet se cila do të jetë oferta e Atletico Madridit. /ORAinfo/

Komento: