Skuadra e madhe e gatshme të bëjë ofertë për Vedat Muriqin – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Skuadra e madhe e gatshme të bëjë ofertë për Vedat Muriqin

23:19 | 23 Nëntor 2022

Skuadra shumë e njohur është shprehur e gatshme të bëjë ofertë për Vedat Muriqin.

Aston Villa është gati të bëjë një ofertë për sulmuesin e Mallorcas, Vedat Muriqin, sipas raporteve, sipas raportit nga Futbol Total.

Raporti madje shtoi se Villa do të ishte gati të bënte një ofertë prej 20 milionë eurove për Muriqin, edhe pse Mallorca po reziston për klauzolën e lirimit prej 40 milionë eurosh të lojtarit.

Trajneri Unai Emery është pas një sulmuesi të ri të listës A në Villa Park në 2023 dhe Muriqi mund të jetë në listën e objektivave të mundshëm.

Reprezentuesi kosovar ka shënuar 119 gola gjatë karrierës së tij për klubin dhe kombëtaren, tetë prej të cilëve në 12 paraqitje në La Liga këtë sezon.

Komento: