Skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet
Lajmet e fundit
0 °C

Skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës

00:01 | 15 Mars 2019

Këto janë të gjitha skuadrat që kanë kaluar në çerekfinale të Ligës së Evropës.

Raundi i 1/16-ës së finales në kuadër të Ligës së Evropës ka treguar disa nga duelet më interesante viteve të fundit në këtë kompeticion.

Sot janë mësuar tetë skuadrat që do të paraqiten në fazën çerekfinale. Në disa ndeshje pati drama të vërteta, ku fituesi u vendos në minutat e fundit.

Ndeshja më interesante ishte ajo mes Slavia Prague dhe Sevilla, ku Slavia siguroi kualifikimin vetëm në minutën e 120’ të takimit.

Ndeshje interesante ishte edhe ajo mes Inter dhe Frankfurt, si dhe ajo mes Arsenal – Rennes.

Chelsea në anën tjetër pati punë tejet të lehtë ndaj Dynamo Kyiv, të cilën e eliminioi me rezultatin total 8:0.

Më poshtë u sjellim çerekfinalistët e Ligës së Evropës për këtë edicion.

Chelsea

Napoli

Valencia

Villarreal

Arsenal

Frankfurt

Benfica

Slavia Prague

Komento:

VËREJTJE: ORAinfo mban të drejtën e përzgjedhjes së komenteve që do të publikohen. Komentet që përmbajnë gjuhë të urrejtjes, përmbajnë sharje dhe lëndime, si dhe komentet që nuk ndërlidhen me artikullin në të cilin komentoni, nuk i publikojmë.

Ju faleminderit!