Solari nuk e do yllin e madh që po e kërkon edhe Barcelona – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Solari nuk e do yllin e madh që po e kërkon edhe Barcelona

11:34 | 06 Shkurt 2019

Shanset e Tottenhamit për të mbajtur lojtarin Christian Eriksen janë rritur, pasi që thuhet se Real Madridi ka ulur interesin e tyre në yllin e Danimarkës.

Sipas Diario GOL, klubi kryeqytetas spanjoll nuk do të ofertojë për Eriksen dhe në vend të kësaj të ofrojë një kontratë të re me 33-vjeçarin Luka Modric, përcjell ORAinfo.

Trajneri Solari thuhet se gjithashtu ka besim në Dani Ceballos për t’u zhvilluar në një lojtar që mund të luajë një rol të ngjashëm me Eriksen.

Dane ka 18 muaj të mbetur për të kandiduar në kontratën e tij dhe është kuptuar të jetë duke pritur për Real për të bërë një lëvizje. Kujtojmë se për mesfushorin ishte e interesuar edhe Barça./ORAinfo/

Komento: