Sot debuton përforcimi i ri i Milanit

14:54 | 12 Janar 2019

Milan pritet t’i japë Lucas Paquetá shansin e debutimit të tij nga fillimi në Copa Italia kundër Sampdorias sot.

Suso, Lucas Biglia, Jack Bonaventura, Andrea Bertolacci, Mattia Caldara dhe Ivan Strinic janë ende të lënduar përcjell ORAinfo.

Është raportuar se trajneri i kuqezinjve Gennaro Gattuso do të luajë me nënshkrimin e tij të ri që nga fillimi.

21-vjeçari arriti nga Flamengo gjatë dritares së transferimit të janarit, duke u bërë më i shtrenjtë ndonjëherë nënshkrimit nga Brazili në Itali.

Gattuso duket të mbajë 4-3-3 formacionin e tij me Paquetá në mesfushë së bashku me Tiemoue Bakayoko dhe Franck Kessie.

Gonzalo Higuain është i garantuar një spot fillestar me Samu Castillejo dhe Hakan Calhanoglu ë
E vetmja dyshim i vërtetë është midis Mateo Musacchio dhe Cristian Zapata në qendër./ORAinfo/

Komento: