Sot dy të infektuar, rikthehet koronavirusi në Suharekë – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sot dy të infektuar, rikthehet koronavirusi në Suharekë

23:22 | 22 Maj 2020

Sonte janë konfirmuar edhe 21 raste të reja me koronavirus në vendin tonë.

Nga 21 rastet e reja me Covid-19 në Kosovë, dy prej tyre janë nga Komuna e Suharekës.

Sipas IKSHPK-së, rastet janë me vendbanim nga Bllaca dhe një në Suharekë, shkruan Indeksonline.

Kryetari Bali Muharremaj bën thirrje që të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virusit.

Njoftimi i plotë i Muharremajt:

Sapo jemi informuar se i kemi 2 raste sërish me Covid-19 në Komunën tonë.

Ne duhet të vazhdojmë me zbatimin e masave nga institucionet shëndetësore, që ta ndalojmë përhapjen e mëtejme të virus.

Komento: