Sot Fabregas firmosë me super-ekipin

16:55 | 06 Janar 2019

Cec Fabregas, mund të shpallet si lojtar i Monakos sot, ashtë është raportuar nga L’Equippe.

Ylli i Chelsea ka zhvilluar dje ndeshjen e fundit për Blutë dhe është vendosur të bëjë një lëvizje në Monako përcjell ORAinfo.

Ish-futbollisti i Arsenalit dhe Barcelona dha lamtumirën emocionale në futbollin anglez të shtunën në fitoren e FA Cup të Chelseat kundër Nottingham Forest.

Fabregas, por konfirmoi pas ndeshjes se ai do të bashkohet me Monaco ku tha: “të gjithë e dinë situatën”.

Gola.com zbuloi më parë këtë javë se 31-vjeçari do të shkojë në Ligue 1 dhe do të takohet me ish-shokun e ekipit Thierry Henry./ORAinfo/

Komento: