Sot ky lojtar shpreson të thyejë rekord

10:16 | 16 Janar 2019

Paulo Dybala, shpreson të bëhet golashënuesi më i mirë në historinë e Supercoppa kur Juventusi tdo të takohet sot me Milanon.

La Joya me të vërtetë duket se e shijon këtë takim, pasi ai ka gjetur rrjetin tre herë në përplasjet e Super Cup përcjell ORAinfo.

Kjo e vë atë në krahasim me Samuel Eto’o të Interit, Alessandro Del Piero dhe Carlos Tevez të Juventusit, plus heroin e Milanit Andriy Shevchenko.

Dybala shënoi gjatë fitores 2-0 kundër Lazios në gusht të vitit 2015, pastaj në një garë të vitit 2017 në një takim tjetër me Lazion, megjithëse nuk arriti të shmangë humbjen 3-2.

Duke shpresuar për të kapur deri janë dy lojtarë të cilët kanë gjetur tashmë neto dy herë në Supercoppa.

Ata janë futbollisti i Juventusit Giorgio Chiellini dhe sulmuesi i Milanit, Gonzalo Higuain, edhe pse të dy golat e Pipitës erdhën kur luanin për Napolin./ORAinfo/

Komento: