Sot në Gllogjan, i jepet lamtumira e fundit ish-ushtarit të UҪK-së – Ora Info Ballina | ORAinfo.com - Nuk ndalet

Sot në Gllogjan, i jepet lamtumira e fundit ish-ushtarit të UҪK-së

08:27 | 02 Janar 2019

Sot do t’i jepet lamtumira e fundit, ish-ushtarit të UҪK-së, Avni Hysenit.

Ai kishte disa ditë që po qëndronte i shtrirë në QKUK për shkak të gjendjes së rëndë, mirëpo, Hyseni nuk arriti t’i bëjë ballë më dhe të hënë mbrëma ai ndërroi jetë.

Hyseni ka qenë në gjendje kome së fundmi, për shkak të gjakderdhjes masive në tru.
Madje, atij i ishte refuzuar tani edhe viza nga Ambasada Gjermane për të shkuar në Perëndim për shërim.

Përndryshe, Avni Hyseni la pas vetes dy vajza.

Ai kishte qenë pjesë e UÇK-së, teksa më pas ishte pjesë e TMK-së dhe më pas ishte pjesë e luftës së lavdisë si ushtar i UÇPMB-së.

Ora 11:30 – 12:30, mbahen homazhe në Palestrën e Sporteve “Karagaqi” – Pejë.

Ora 12:30 – 13:00, mbahet ceremonia mortore në Palestrën e Sporteve “Karagaqi”.

Ora 14:00, Ceremonia e lamtumirës së fundit në Gllogjan.

Komento: